Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 30.09. 2020
Dnes má svátek Jeroným
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Stardance 2013 – moderátor Marek Eben

15. 10. 2013 | Moderátoři
Ve StarDance 2013 se opět objeví Marek Eben v roli moderátora. Marek Eben je známý herec, moderátor, písničkář, zpěvák a hudební skladatel. V současnosti vystupuje v seskupení Bratři Ebenové.

Moderátor Marek Eben má výšku 185 cm a narodil se ve znamení Střelce.

Do StarDance se vracíte už pošesté! Baví vás to ještě? Co vás na tomto formátu Stardance 2013 přitahuje?
Líbí se mi poctivost tohoto programu. Nevím, jestli se na nějakém jiném pořadu účastníci tolik nadřou, pochybuji o tom. A ona je ta práce taky vidět, i ty emoce jsou pak opravdové.

Vzpomenete si, jaká situace vás v minulých StarDance nejvíce zaskočila?
Asi když při vůbec prvním finále pár vteřin před vyhlášením vítěze explodoval hasicí přístroj. Dva měsíce stál na balkoně a čekal na tu chvíli. Slyšeli jsme s Terezou jen ránu a syčení a nikdo nevěděl, co se vlastně děje. Kdyby to chtěl někdo takhle zrežírovat, nepovede se mu to.

Stardance 2013 – moderátor Marek EbenCo říkáte letošní sestavě tanečníků do Stardance 2013? Mnohé už znáte z minulých ročníků.
Znám jen profesionály, pokud jde o celebrity, znám osobně sice většinu, ale nikdy jsem je neviděl tančit. Nejsem tedy o nic méně zvědavý než televizní diváci a moc se těším. Ale řekl bych, že to bude zase napínavé, každá řada přinese nějaké překvapení a ta letošní sestava určitě nezůstane pozadu.

Najde se u vás v rodině nějaký tanečník, respektive myslíte si, že máte tanec v genech?
U nás se moc netančilo, vlastně si nepamatuji, že bych viděl někdy tančit tátu, toho to úplně minulo. Ale moje babička z matčiny strany, ta asi tančila dobře, protože to byla velmi extravagantní žena, když byla mladá. Hrála divadlo, organizovala veřejný život a kompenzovala ty světské radovánky velmi zručnou hrou na varhany v kostele. Viděl jsem její svatební fotku a už ta róba stála za to. Dost odvážná na to, aby šokovala Porubu, kde babička vyrostla.

V tanci vede v drtivé většině případů muž ženu. Bývá to tak i v osobním životě?
Řekl bych, že v životě je to přesně naopak. Aspoň já mám dost výrazné vedení.

Říká se, že tanec je odrazem celkové vášnivosti. Myslíte si, že to je pravda?
Možné to je, ale ve StarDance vám to moc nepomůže. V rumbě našlápnete vášnivě třikrát na patu a Zdeněk Chlopčík vám to spočítá.

Jaká je vaše největší moderátorská „noční můra“?
Jména. Ze všeho se člověk může dostat, ale když si nevzpomenete na jméno, jste v pytli. Proto si většinou jména napíšu na nějakou malou kartičku, dám si ji do kapsy, většinou ji nepoužiju, ale mám aspoň klid.

Jaké byly ohlasy na vaši premiérovou taneční kreaci s Terezou při minulé StarDance? Co chystáte letos do Stardance 2013?
Marek Eben: No, snad byly ohlasy docela dobré, my jsme se tedy fakt snažili. A co bude letos? Zatím nemám tušení, ale trochu se děsím.

Fanoušci StarDance si na sociálních sítích vyměňují ukázky zahraničních verzí StarDance a tvrdí, že naše pojetí je usedlé, zatímco zahraniční jsou uvolněnější. Podle často opakujícího se názoru nikde jinde ani tanečníci, ani porota neberou soutěž tak vážně jako u nás. U nás se prý soutěží jak o život. Čím to je?
Marek Eben: Možná jsme soutěživější, je pravda, že mi ukazoval Petr Čadek jeden díl odněkud z Jižní Ameriky, myslím, že to byla Brazílie nebo Argentina, a tam se jedna soutěžící během tance kompletně svlékla. To bylo teda uvolněné dost, ale nerad bych to zažil, přece jenom každý pár po skončení tance přijde ke mně na rozhovor a obávám se, že bych se moc nesoustředil.

Na sociálních sítích se pochopitelně nejvíce kritizuje porota. Někteří porotci tam už dokonce mají trefné přezdívky. Podle diskutujících v zahraničních verzích žádné poznámky o špatných nášlapech apod. neslyšíte. Tam se poroty smějí a baví publikum. Nemůžete trochu pošťouchnout porotu Stardance 2013, aby soudcování nebrala tak vážně a byla méně učitelská?
To je to poslední, co bych si přál. Jsou dvě možnosti, buďto budeme točit taneční soutěž, nebo estrádu. V estrádě můžete ledacos ošidit, kroky vzal čert, hlavně když to bude legrace. Mně se daleko víc líbí ta naše cesta, možná není tak efektní, ale zase je daleko poctivější a soudě podle diváků, ti to dovedou ocenit. Vždycky si vyberou nakonec pár, který opravdu tančí výtečně. Vzpomeňte na Katku Baďurovou loni. A mně navíc ta naše porota vůbec akademická nepřipadá, myslím, že dokážou výtečně balancovat na té hraně, kdy je to sice už odborné, ale přitom pořád ještě velmi zábavné.

Z webových diskusí také vyplývá, že si diváci spíš než vítěze soutěže pamatují artrózu Václava Vydry, kamaše Jiřího Schmitzera, tyrše Miroslava Bosáka nebo Annu Kareninu Davida Švehlíka. Kdo, podle vás, odlehčí letošní show Stardance 2013?
To se dá dost těžko odhadnout, ale někdo to určitě bude, schopných kandidátů je tam dost. Ti, které jste zmínil, jsou nepostradatelným kořením každé řady. To půvabné je, že nejde o prvoplánovou snahu vyrábět humor, oni velmi poctivě trénují a to, co diváky tak baví, je právě kouzlo nechtěného. Nezapomenu, jak Filip Sailer lyžoval v paso doble. To bylo neodolatelné právě proto, že se poctivě snažil o toreadora a vyšla z toho Kateřina Neumannová.

Na webu vám často vyčítají, že jste vloni nepřispěl svou písní. Jak to bude letos? A taky by si prý vzali první řadu na to, aby vás viděli tančit freestyle. Co vy na to
?
Marek Eben: Pokud jde o píseň, udělal jsem celkem čtyři a nebyla to moje iniciativa, byl jsem ukecán, čestné pionýrské. Já se tomu většinou snažím vyhnout, když něco moderuji, taky ta moje muzika zdaleka nemusí každému vyhovovat a nedivím se tomu. Takže jsem si řekl, že už to stačilo. Pokud jde o freestyle, kdyby k něčemu takovému došlo, rozhodně bych první řadu nedoporučoval, při mé šikovnosti by první řada mohla být taky ten poslední zážitek, kterého by se tomu divákovi dostalo.

Děláte si osobní tip na vítěze? Už vám to někdy vyšlo?
Marek Eben: Já jsem velmi špatný prognostik. Ale zase se o to víc bavím, protože mě pořád někdo překvapuje. Třeba Danu Batulkovou jsem k účasti ve StarDance velmi přemlouval a pak jsem se bál, aby nevypadla v prvním kole a nespílala mi. Byli jsme spolu pár let v divadle, známe se dobře, a přesto jsem vůbec netušil, že má takový taneční talent a nakonec vyhraje. Úplně mi to vyrazilo dech.

Marek Eben bude moderovat společně s Terezou Kostkovou! Dívejte se na StarDance 2013  každou sobotu od 2. listopadu 2013 na ČT1!


Zdroj: Česká televize
Zdroj foto: David Raub

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Stardance 2013 – moderátor Marek Eben:

Stardance 2013 – moderátor Marek Eben
Stardance 2013 – moderátor Marek Eben
Stardance 2013 – moderátor Marek Eben
Stardance 2013 – moderátor Marek Eben
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !